نقش API در بهبود نرم افزار حسابداری چیست؟

وب سرویس(API) به مانند یک دستیار هوشمند به شما کمک می کند تا بتوانید اطلاعات مربوط به یک عملیات مالی را ثبت نمائید.

نقش API در بهبود نرم افزار حسابداری چیست؟

API  کلمه ای که شاید این روزها زیاد آن را شنیده باشید اما مفهوم آن را ندانید.ما در این مطلب تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا شما APIها را به خوبی بشناسید.قرن حاضر قرن it و دنیای دیجیتال است که نرم افزارها دنیای ما را دستخوش تغییرات زیادی کرد‌اند .شاید تا امروز فکر می کردید که فقط ما کاربران ،‌کاربر این نرم افزار ها هستیم . اما بهتره بدونید امروزه خود نرم افزارها نیز کاربر یکدیگر شده اند و از هم استفاده می کنند.

این دقیقا همان جایی هستش که API  ها معنی و مفهوم پیدا می کنند . همینجا صبر کنید مثل این که خیلی تند رفتم بیایید ، ابتدا این واژه را از نظر لغوی بررسی کنیم.API  مخفف عبارت Application  Programming Interface  است . در واقع به معنای رابط برنامه نویسی کاربردی است از API با عنوان وب سرویس هم یاد می شود.

پایه کار وب سرویس ها به این صورت می باشد که برنامه همیشه در حال اجرای وب سرویس، منتظر دریافت دستورات است . و بعد اتصال کلاینت ها دستورات را بصورت متنی دریافت و بر اساس الگوریتم های تعریف شده نسبت با انجام کاری و یا نتیجه ای برنامه یا تابع دیگری اجرا و نتیجه آن مجددا از طریق وب به درخواست کننده یا کلاینت ارسال می کند

نحوه عملکرد وب سرویس نرم افزارهای حسابداری مثل عملکرد نرم افزارهای حسابداری است. با این تفاوت وب سرویس‌ها به سایت شما متصل می‌شوند و این امکان را برای شما به وجود می‌آورند که بسیار راحت‌تر و سریع‌تر امور مربوط به حسابداری را انجام دهید.

در واقع بدون وجود وب سرویس(API) شما مجبورد تمامی اطلاعات مربوط به یک فعالیت مالی را در چندین جای مختلف ثبت نمایید و این کار زمان بسیار زیادی از شما می گرفت اما اکنون به لطف وب سرویس ها شما فقط یک دستیار کاملا هوشیار در اختیار دارید که پس از انجام هر ثبت حسابداری باقی اقدامات مورد نیاز به آن را انجام داده و از اتلاف و وقت و هزینه و بروز اشکالات احتمالی جلوگیری می کند. 

مطالب پیشنهادی

مروی بر تاریخچه حسابداری
مروی بر تاریخچه حسابداری
براساس مدارک کشف شده قدمت حسابداری در جهان نزدیک به 6000 سال است. در ایران نیز مدارک حسابداری به دست آمده به 25 قرن قدمت، گواه به پیشرفت این دانش در ایران باستان است.
دفاتر فیزیکی یا مجازی کدام بهتر است؟
دفاتر فیزیکی یا مجازی کدام بهتر است؟
قطع یقین یکی از اصلی ترین دغدغه های اصلی هر فعال اقتصادی حفظ اسناد مربوط به عملیات های مالی است.
مفهوم حسابداری چیست؟
مفهوم حسابداری چیست؟
حسابداری عبارت است از يك سيستم اطلاعاتی كه از طريق شناسائی، ثبت، طبقه بندی، تلخيص و گزارشگری رويدادهای مالی، اطلاعات لازم را در اختيار استفاده كنندگان از اطلاعات حسابداری قرار می دهد

نظرات