دفاتر فیزیکی یا مجازی کدام بهتر است؟

قطع یقین یکی از اصلی ترین دغدغه های اصلی هر فعال اقتصادی حفظ اسناد مربوط به عملیات های مالی است.

دفاتر فیزیکی یا مجازی کدام بهتر است؟

نگهداری و تنظیم اطلاعات مالی از مسائل بسیار مهمی است که فعالان اقتصادی باید به آن توجه داشته باشند. شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری با استفاده از علم حسابداری، اسناد و اطلاعات مالی خود را در دفاتر مختلفی به ثبت می‌رسانند. ثبت این دفاتر علاوه بر ایجاد سهولت در کار حسابداران، توسط مراجع حکومتی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند، بنابراین حفظ و نگهداری این دفاتر از اصلی ترین دغدغه های حسابداران می باشد. از طرفی وجود دفاتر گوناگون کار را برای حسابداران سخت می کند و دشوار ترین مرحله آنجاست که شما باید یک گزارش در دفاتر مختلفی ثبت نمایید. 

دفاتر روزنامه، کل ، معین، روزنامه موضوعی و... تنها بخشی از دفاتری هستند که عملیات های حسابداری باید در هرکدام ثبت شود، جدای از مشغات ثبت دفاتر، حفظ و نگهدای آن ها هم یکی از اصلی ترین دغدغه های شرکت ها بشمار می آید چه بسیار شرکت هایی که با دزدی یا خراب کار یا در اثر یک سانحه دفاتر خودشون رو از دست دادن یا با دفاتر مخدوش و غیر قابل استفاده مواجه شده اند، گاهی حتی فکر کردن به این که ممکن است دفاتر دچار نقصان شوند نیز سخت و درد آور است. اما با گسترش تکنولوژی راه حل های بسیاری برای این مشکلات به وجود آماده است یکی از بهتر روش ها استفاده از نرم افزاری های حسابداری آنلاین است، این نرم افزار ها علاوه بر اینکه  دغدغه شما برای نگهداری دفاتر فیزیکی را رفع می کند، از مشغله شما برای ثبت دفاتر گوناگون نیز می کاهند چرا که سیستم های آنلاین به صورتی طراحی و برنامه ریزی شده اند تا اتوماتیک هر آن چیزی را که شما ثبت می کنید به دفتر مورد نظر خودش منتقل و آنجا نیز ثبت نماید.

مطالب پیشنهادی

نقش API در بهبود نرم افزار حسابداری چیست؟
نقش API در بهبود نرم افزار حسابداری چیست؟
وب سرویس(API) به مانند یک دستیار هوشمند به شما کمک می کند تا بتوانید اطلاعات مربوط به یک عملیات مالی را ثبت نمائید.
مروی بر تاریخچه حسابداری
مروی بر تاریخچه حسابداری
براساس مدارک کشف شده قدمت حسابداری در جهان نزدیک به 6000 سال است. در ایران نیز مدارک حسابداری به دست آمده به 25 قرن قدمت، گواه به پیشرفت این دانش در ایران باستان است.
مفهوم حسابداری چیست؟
مفهوم حسابداری چیست؟
حسابداری عبارت است از يك سيستم اطلاعاتی كه از طريق شناسائی، ثبت، طبقه بندی، تلخيص و گزارشگری رويدادهای مالی، اطلاعات لازم را در اختيار استفاده كنندگان از اطلاعات حسابداری قرار می دهد

نظرات